A budapesti színházak sokszor ugyanazt a 40 darabot játszák, mi viszont igyekszünk különleges csemegékkel is szolgálni – jegyzi meg a direktor Karinthy Márton az előadás kezdetét jelző hangjáték felcsendülésekor. Az 1900-as években élő és alkotó Barrie korának ismert vígjátékírója volt Londonban, a világhírt azonban Pán Péter meséje hozta meg számára. Egyenlőség című komédiájának már az alaphelyzete is vidám pillanatokat ígér, az elkényeztetett úri lányok botladozásai és szájhúzása mintaszerű ellentétpárt alkot a cselédek félszeg, helyzettől idegenkedő viselkedésével.
Az igazi konfliktus azonban csak később mutatkozik meg, amikor a család jachtkirándulásra indul, ahová csak a konyhalányt és az inast viszik magukkal. A díszes társaság hajótörést szenved egy lakatlan szigeten, ahol a szerepjáték valósággá válik, az eddig fennálló hierarchia végérvényesen megfordul. A megszokottól igencsak eltérő helyzetben ugyanis az inas bizonyul a legéletrevalóbbnak, rátermettségével vezető helyzetbe kerül, a család pedig lecsúszik.
A darab szellemesen mesél társadalmi egyenlőtlenségekről, és azt kutatja, létezik-e tökéletes demokrácia, fenntartható-e a társadalmi egyenlőség, vagy annak látszata. A mű ugyan szkeptikus a demokráciával szemben, intézményét mégsem kérdőjelezi meg, csupán rámutat visszásságaira. A főbb szerepekben olyan ismert színészeket láthatunk, mint Németh Kristóf, Schlanger András, Pásztor Erzsi, Bozsó Péter, vagy Kiss Ramóna.