A Senior Ki Mit Tud teljesen ismeretlen műfajként már 2008-ban is sikeresen rajtolt, pedig akkor csak előadóművészeti kategóriában indulhattak az idősek. Két évre rá már kreatív művészeti kategóráiát is meghirdettek, amellyel tovább nőtt a jelentkezők száma. - Az idei sokkal nagyobb szabású lesz, mint a korábbi rendezvények, hiszen a testvérvárosokból is érkeznek hozzánk jelentkezők, jelen pillanatban kétszázon felüli rekordlétszámmal büszkélkedhetünk, ami még nőni fog – közölte büszkén a megnyitón a mára biennálé rendszerben működő vetélkedő főszervezője, a KULTI igazgatója Preisinger Éva.
A megmérettetésre számos műfajban lehetett indulni, így vers-és prózamondás, népdal, műdal, opera, operett és musical, humor, néptánc, szalontánc, hangszeres zene, és kórus kategóriákban is megcsillogtathatták tehetségüket a vállalkozó kedvű idősek. A vetélkedő menete azonban a MU Színházban tartott nyitógála idejére megfordult. A profik világából érkező zsűritagok léptek a színpadra, hogy megmutassák a versenyzőknek, mitől is váltak elismert művésszé. – Ez a gála példát, követendő irányt mutathat a résztvevőknek - mondta el Köllő Miklós, az idősekből szerveződő Tarka Színpad rendezője, aki azt is elárulta, már vettek fel soraikba színészt a Ki mit tud versenyzők közül.
A zsűritagok között olyan, szintén nagy élettapasztalattal rendelkező művészek foglalnak helyet, mint Pitti Katalin, Lőte Attila, vagy Bilicsi Erzsébet. - Nem lesz itt udvariaskodás, az ítészek egyáltalán nincsenek tekintettel a versenyzők tisztes korára, hiszen ellenkező estben csökkenne a műsor színvonala - figyelmeztet a főszervező, aki hozzáteszi, a zsűriben egyetlen elbírálási szempont létezik: a minőség. A szeptemberben induló döntőknek azonban még sincs feszült verseny hangulata. Ide a legtöbben azért jönnek, hogy amit nem sikerült megvalósítaniuk aktív éveikben, azt most bepótolják, hiszen soha nincs késő elkezdeni azt, amit szeretünk -tette hozzá Preisinger Éva.