Barakonyi Zsombor, nem meglepő módon gördeszkázással töltötte tinédzser éveit, az ötlet azonban, hogy festéket is kenjen rá, csak később szállta meg elméjét.
A Képzőművészeti Egyetemet végzett fiatal művész hamar az utcai kultúra képi megjelenítésére fókuszált, és különböző formákban jelenítette meg a városi forgatagot. Egy másik kiállítási anyagában Londont, Berlint és Budapestet fotózta diára, majd a különböző napszakokban ugyanarról a helyzetről készült képeit stenciltechnikával mosta egésszé.
Tíz évig olajvászon képeket festettem, így nem csoda, ha egyszercsak meguntam. Egy hirtelen ötlettől vezérelve aztán rápingáltam valamit olajjal a régi deszkámra, onnantól nem volt megállás - emlékszik vissza a kezdetekre Zsombor.
Az avantgárd ötlet olyannyira népszerű lett, hogy a 21 festett gördeszka a Műcsarnokba is eljutott, sőt, a párizsi és madridi közönség is megcsodálhatta különleges munkáit. A fiatal művész szerint a deszka egyedi felülete kivételes formai játékra ad lehetőséget, sőt, a kerekek rögzítésére szánt furatok is különleges jelentőséggel bírnak Zsombor művészetében. A gördeszkákon játszótéri kisgyerek, fiatal lány portréja, vagy egy összetört autó meséli el a festő hétköznapi élményeit.