A Weiner Leó Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola Jubileumi Ünnepi Tanéve
Névadónk, Weiner Leó születésének 125., halálának 50. évfordulójára emlékezünk a tanév során. Weiner a zenei nevelés fő irányvonalának a kamarazenélés örömét, a közös muzsikálásra való nevelést tartotta egész élete során. Iskolánk ezt a szellemi örökséget viszi tovább.
A Weiner évforduló eseményei szorosan kapcsolódnak zeneiskolánk centenáriumi évfordulós ünnepi programjaihoz: Kerületünkben, Újbudán 100 évvel ezelőtt – 1910-ben – kezdődött meg az intézményes zeneoktatás, s az akkori zenede, zeneiskola utódintézménye lett később a jelenlegi Weiner Leó Zeneiskola.
Szakközépiskolai oktatásunk pedig ebben a tanévben ünnepli 20. évfordulóját. Az évfordulóval kapcsolatos eseménysorozat 2010. őszén kezdődik és a teljes tanévben tart: koncertekkel, neves, volt Weiner-tanítványok meghívásával, centenáriumi kiállítással, Weiner-mellszoborral, emlékkönyvvel és sok szép egyéb programmal tisztelgünk névadónk előtt, emlékezünk zeneiskolánk és szakközépiskolánk múltjára.
Kezdet: A kerületben száz évvel ezelőtt kezdődött meg intézményes keretek között a zeneoktatás. Az akkori oktatási helyszínek és a szervezet utódiskolája vagyunk. A kivételes ünnepi alkalom ad lehetőséget arra, hogy a tanév során több kiemelt rendezvényünkkel emlékezzünk meg a múltról, névadónkról, hagyományainkról és ünnepünkben, örömeinkben osztozhassanak az érdeklődő zenebarátok...
Az emlékév két kiemelt rendezvénysorozata:
I. „Weiner emlékhét” 2010. november 11-19.
November 11. az emlékhét nyitánya: Újbudai „Kerület Napja” Hagyományosan kerületi igény szerint zenei produkciókkal színesítjük több helyszínen a kerület napi rendezvénysorozatot.
10.00: Iskolánk aulájában Weiner Leó emlékkiállítás, a megnyitóra meghívott vendég: dr. Hoffmann Tamás polgármester úr
10.30: Frank Oszkár – egykori Weiner növendék előadása, emlékezése
14.00: gólyáink iskolapolgárrá avatása,
19.00: órakor pedig külső helyszínen, az őrmezei Muzsikus Kávéházban adunk egy kisebb kamarakoncertet tanáraink szereplésével.
Tervezzük még a hét másik napjára Weiner Leó egykori tanítványainak meghívását – Kemény Krisztina tanárnő szülei, – akik mesélnek Weiner Leóról, egykori tanárukról, emlékeikről, illetve saját művészi pályájukról.
November 12-én kerül sor a Fúvószenekari hangversenyre iskolánk tornatermében.
November 12-13-án szakmai napot tartunk, – Weiner Szólamai – leendő weineresek részére szakmai hívogató napok.
November 19. az emlékhét fináléja: emlékhangverseny Weiner Leó születésének 125. évfordulója tiszteletére – Weiner Leó és kortársai művei hangzanak el művésztanáraink és növendékeink közreműködésével este 18 órakor a Szent Imre Gimnázium dísztermében.
II. „Weiner emléknapok” 2011. április 11-19.
Április 11-15. Weiner zeneiskolai nyílt hét
Április 15.
11.00: Weiner Leó mellszobrának felavatása – Pató Róza szobrászművész alkotása
11.30: iskolazászló-avatás központi épületünk aulájában
18.00: ünnepi hangverseny a Szent Imre Gimnázium Dísztermében: Weiner tanár-diák kamarazenei hangverseny.
Április 19. Weiner nap
Hagyományosan a húsvéti szünet előtt napon tartjuk a szakközépiskolás növendékek és tanárok részvételével a Weiner napot, melynek programját a Diákönkormányzat szervezésével együtt alakítjuk ki.
Állandó programjai: vers- és prózamondó verseny, karmester-verseny, vendégművész meghívása
A Centenáriumi év befejezése:
Május közepén a Régi Zeneakadémián/MÜPÁban művésztanári hangversenyt tartunk (helyszín és időpont még egyeztetés alatt). A centenáriumi emlékkönyv bemutatására is ekkor kerül sor. Beszélgetéssel, visszaemlékezéssel, ünnepi fogadással zárul a 2010/2011-es tanévet átfogó nagy ünnepi centenáriumi rendezvénysorozatunk.