Budapest.
Hipogrammák…
A hipogramma egyfajta önmagára figyelmet irányító jelentéstani elem. Olyan, a környezetébe beágyazott és általa felszínre hozott mintázat, amely átalakítja és kiterjeszti az értelmezési lehetőségeket. Marcel Proust francia írónál a félreolvasás, a svájci nyelvész Ferdinand de Sassure-nél az idézőjel, míg Kosztolányi Dezső író, költő számára szöveg-alatti-szöveg formájában ölt alakot.
Jessica Dolby művész (UK) hipogrammái köztéri mikrorajzok formájában jelennek meg: „téma-szavakként”. „A munkáimat, mint mondanivalókat tagoló vesszőket, lélegzetvételnyi szüneteket alkalmazom a város szövetében. Ezek történetekre, tájképekre, egyéni asszociációkra hívják fel a figyelmet a mindennapokban.” A falakon, oszlopokon elhelyezett részlet gazdag rajzok, sorozatokat alkotó mintázatok, a fiktív útvonalakkal megrajzolt térképek új jelentést adnak a tér-részleteknek, feloldják azok környezeti és filozófiai meghatározottságát, a városi művészet egyfajta feminista és test-tudatos megfogalmazásában.
A művész „Budapest Mapping” (2015) projektje során készült rajzaiból, térképeiből és fotóiból összeállított kiállítás célja, hogy az eredetileg ideiglenes, köztéri (néha gerilla) installációk helyett a hipogrammák ezúttal a Zipernowsky Galéria közösségi terében találják meg jelentésüket.
Megnyitó: 2016. szeptember 19., 18 óra
Scene Maker: Kovács Szilvia
Támogató: Nők a Tudományban Egyesület (NaTE)