Kultúra

Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzatának honlapja
  |  
A+   A-
  |     |  
október 25. vasárnap, Blanka, Bianka

PROGRAM: Monarchia öröksége - Gárdonyi téri helyszín

„A monarchia öröksége” 2010. szeptember 12. 10.00-22.00 óráig

PROGRAM

„A monarchia öröksége”
2010. szeptember 12. 10.00-22.00 óráig

 

10.00 óra    Ünnepélyes díszfelvonulás – veterán autókkal
                   Gellért tértől

 

Gárdonyi tér – Szabadtéri Színpad

              
10.00       Térzene – Pomázi Tűzoltózenekar
                  
10.35        Molnár Gyula polgármester ünnepélyes megnyitója

11.00       „Maud a csodapók” – meg a többiek –  „a Vurstli világa”

11.30       „Ezt fütyülte egész Buda-Pest” – Zerkovitz kuplék

12.15       Az aranybalta – Domonkos Béla Bábszínháza

13.00       „Nagyanyáink kisütötték” 
                 Közreműködik: Littvay Gyula tangóharmónikán
                                          Wappler Károly mesterszakács
                 Vendég: Tabányi Mihály tangóharmonika művész

14.00       „Szép magyar tánc” – Vadrózsák néptáncegyüttes

14.40       „Kisasszony kérem,  írjon fel a táncrendjébe…!”
                  Közreműködik: a Goldance együttes

15.15       „Teknősbéka”, avagy ki az őrült a csárdában?”
                  Tarka Színpad – kabaré tréfák

    1. „Ma a tied vagyok” – Karádi Katalin dalok – Kapocs Zsóka előadásában

         
                 Zongorán kísér: Gyarmati István

 

17.00       „Szenior Ünnep 2010.” –  gála
                 Újbuda Szenior Ki Mit Tud győztesei által létrehozott
                 kollektív alkotások bemutatója

 

19.30  Kacsóh Pongrácz: János Vitéz – daljáték 2 részben

Közreműködik:
              Zúglói Szimfónikus Zenekar  - vezényel: Záborszky Kálmán
              Bel Canto operaegyüttes

Szereposztás:
Kukorica Jancsi: Kovács Barna
Iluska: Szakács Ildikó
A francia király: Gerdesits Ferenc
A francia királykisasszony: Bihari Adél
Iluska mostohája: Adrigán Judit
Bagó: Kecskeméti Róbert
Strázsamester: Pető József
Bartolo: Bodrogi Attila
A falu csősze: Pálfi László
Első gazda: Labant Árpád
Második gazda: Szőke Csaba

Leányok, Dámák: Bárdos Hanna, Staszny Zsófia, Sáfrány Éva

Leányok, Tündérek: Uracs Krisztina, Vámosi Kati, Lökösházi Mária

Legények, Huszárok: Rácz Illés, Sajó Dániel, Paál Balázs, Tóth Olivér

Látványterv, kosztüm: VITAL

 

 

Kiegészítő programok

 

Kinográf sátor – korabeli filmrészletek vetítése, valamint a Szenior Alkotóház multimédiás csoportja által készített filmetűdök bemutatása

Szenior Alkotók sátra – A Vál-Völgyi Szenior Alkotóházban készült alkotások kiállítása (festmény, szobor, plasztika, maszk)

Címkék: 
LEGFRISSEBB
×

Online fogadóóra Bakai-Nagy Zitával  

2020október2816:00
»
2020október2817:00

A soron következő online fogadóórát Bakai-Nagy Zita alpolgármester tartja. Már most feltehetik kérdéseiket Messenger üzenetben, illetve a fogadóóra élő közvetítése idején kommentben.