Molnár László alpolgármester köszöntőjében úgy fogalmazott, ez a könyv az élő példa arra, hogy igenis lehet aktív élet hatvanon túl. Mint mondta, minden fiatal számára fogódzkodót jelenthet az a lelkesedés, amellyel az idősebb generáció vetette bele magát az alkotás örömeibe. Arról nem beszélve, hogy még a profik megirigyelhetnék azt a teljesítményt, amellyel a könyvben szereplő szeniorok rendelkeznek.
Az Őrmezei Közösségi Ház által szervezett, tehetségkutató vetélkedőn idén nemcsak előadói hanem alkotói kategóriában is indulhattak a szeniorok , így több mint 100 festmény, 100 fotó, rengeteg kerámia, tűzzománc és plasztika érkezett be az alkotóktól. Az előadók népdal, néptánc, magyar nóta, szalontánc, vers, próza, humor, paródia, kórus, opera, operett, táncdal, sanzon, hangszeres zene, könnyűzene és jazz kategóriában nevezhettek. A nyári Tabajdon megrendezett alkotótáborban nem csak mestermunkák születtek, hanem életre szóló barátságok is köttettek.
Junghausz Rajmund, a körzet önkormányzati képviselője a kulturális bizottság nevében foglalta össze a Tabajdon tapasztaltakat. Mint mondta ez az alkotótábor több a szimpla kedvtelésnél, hiszen szól a szunnyadó tehetségről, az önmagunk megmutatásáról és a szellemi értékek létrehozásáról is, amelyre minden korosztálynak szüksége van.