Népmeséink és népdalaink a legszebb, és legbölcsebb költészetet magukba rejtő lenyomatai a néphagyománynak. De míg énekelni egyedül is lehet, addig a mese lételeme a hallgatóság. Ezek a történetek foglalják magukba a múlt bölcs tanácsait és tapasztalatait, amelyek a mesehős személyén keresztül útmutatást adnak abban, hogyan álljunk helyt a világban: megtanít szembenézni a veszélyekkel, felismerni a jót, és leküzdeni a rosszat, felvértezve az erénnyel. A mesék, hajdanán, szórakoztattak, neveltek és tanítottak felnőttet és gyermeket egyaránt.
Ezúttal félre tettük bábjainkat. Legyen a szerep a szavaké, a mese szereplőinek lelki történései tükröződjenek a mesemondó tekintetében! A mesehallgató alkossa meg saját belső képeit, és építse fel a senki máséval nem azonos mesevilágát!
Rendezvénysorozatunkat 2012-ben a Karinthy Frigyes Könyvtár, és a siroki utcai Csicsergő Óvoda fogadta be. Közel 250 gyermek és felnőtt élvezhette egyesületünk mesemondóinak látogatását a két intézményben, hogy megkülönböztetett tisztelettel fordulhassunk mind a magyar, mind más népek meséi felé.
Voltak, akiknél a kiskakas kapirgált, és küzdött a gyémánt félkrajcárjáért. Mások Kolontos Palkó történetét átélve érezhették, hogy mindenkinek helye van a világban. A hetvenkedő nyúl bármennyire fürge lábú, alulmaradt a sünnel szemben, mert ésszel is lehet versenyt futni. Az aranyszőrű bárányt őrző juhász fejére végül az egyik legnemesebb erény, az igaz-mondás koronája került.
A rendezvény részét képezi a "Bábon járó mesék" címet viselő bábkiállítás. Ez olyan báb-játékokat sorakoztat fel, ahol a gyermekek viszontláthatják az előadott mesék szereplőit. A kiállítás anyagát a Bőrönd Bábszínház és a Meseláda Bábcsoport- a Magyar Bábjátékos Egyesület által képviselt amatőr bábjátszó csoportok szolgáltatják.
Köszönjük, hogy velünk ünnepelték Elek apó születésnapját, és ehhez méltóan együtt vehettük birtokba az "unokáink számára is feltétlenül megőrzendő mesebeli kincseket!"